A macska rúgja meg!

Egész csinos szériát kreált Homonnay Gergely író az Erzsi-saga-ból. A trilógiává nőtt történet főhőse természetesen Erzsi, avagy Erzsébet, akiről első és utolsó sorban is csak és kizárólag szuperlatívuszokban lehet beszélni: elragadó, okos, országszerte híres, példamutatóan énekel, mindenhez (is) ért, valamint osztályon felüli politikai szakértelemmel bír. Ja, és egy kedves, bundás macska. A most ajánlott rész Az elnökasszony – A bundás választás címet viseli.

Kép forrása

És, hogy mennyiben szól felnőtteknek és/vagy gyerekeknek Homonnay könyve, arról talán annyit, hogy kábé annyiban, ahogy az Alice Csodaországban vagy a Micimackó-történek. Szóval: is-is. Mert Erzsi, akármennyire is macska, mégis csak egy megfontolt és magasztos lény. Tény, hogy a szerző nem igazán lépte túl a leghíresebb (amúgy dagadt) macska, Garfield világát, hiszen hozzá hasonlóan Erzsi is sokat szeret aludni, bölcselkedni, véleményvezérkedni, megbántódni és politizálni. Bizony, bizony politizálni. 
Az elnökasszony – A bundás választás című történet lényege pontosan ez a merész, de annál izgalmasabb ambíció-akció, melynek köszönhetően Erzsi nem kevesebbre, mint az elnökasszonyi pozícióra gyúr rá. Kampányában nem kímél senkit és semmit, előtte macskaszem nem maradhat szárazon, ha kell tűzzel-vassal véghez viszi világuralmi terveit. Erzsi – vajon kitől tanulhatta? – a negatív, avagy lejáratókampányba lel rá vágyott politikai sikerei zálogára. Így lehet, hogy minden négylábúról, aki veszélyezteti nagyhatalmi terveit, a lehető legkínosabb sztorikat, pletyiket hinti el a nagyközönség számára. 
Homonnay Gergely ennek ellenére nem mondható holmi kritikai írónak, aki kora közéleti mocsarának gáz- és gőzkipárolgásait akarná intrikálni, hiszen történetében, Erzsi másodszorra már nem csak velőt rázó lejáratást, de vidámságot, jókedvet, örömöt, felhőtlenséget is hoz a tisztes állattársadalom javára.