A legnagyobb szingli: a Föld

A Szex és New York tévéfilmsorozat óta tudjuk, hogy ha huszonöt és ötvenöt év közötti nők vagyunk, akkor mi szinglik vagyunk. A szingliség másként kifejezve azt jelenti, hogy egy olyan önálló nő, aki munkájából saját komplex egzisztenciát tart fenn, relatíve magas színvonalon, illetve a partner/és-vagy szexuális kapcsolataiban is a férfiaknak már megadatott válogatással él. De mi van akkor, ha nem megy a szinglinek, vagy mi van akkor, ha valaki megrögzött anti-szingli?
Liz Tucillo regényében Julie egy egész földkerekséget átfogó közvélemény-kutatás elkészítésére vállalkozik, hogy kiderítse milyen ma a negyvenes szingliknek.

Unatkozó negyvenes

Mi olvasók, tévé- és mozifilm nézők pedig azt hihettük, hogy mostanra már tényleg mindent tudunk a szingliségről. Tévedtünk. Liz Tucillo, amerikai író egy gyökeresen új megközelítését találta ki a szingliségnek, mégpedig azt, hogy mi van akkor, hogy ha valaki megrögzött párkapcsolat hívő, és neki külön meg kell tanulnia, hogy legyen szingli?  
A hogyan legyünk szinglik? történet, azért alapvetően egy álomszerű kiindulópontnál kezdődik, vagyis, amikor Julie, aki egy könyvkiadónál dolgozó unatkozó negyvenes középszintű menedzser, egy napon elhatározza, hogy szakítva addig ellaposodott és talán túlságosan kiszámítható életével, világkörüli útra indul, hogy élményanyagot, beszámoló és történetfüzért gyűjtsön a mai negyvenes nők társkeresési és társtalálási szokásairól, tapasztalatairól.

Komoly hátországgal

Nem egy szokványos helyzet tehát, ahogy már azt megszokhattuk, ha az írók, forgatókönyvírók nekiveselkednek, hogy akkor most nagyon, de nagyon hitelesen ábrázolják az átlag szingli nőt. Az ilyen históriákban szereplő főhősnők zömében vagy tehetősek, fantáziadús és szexuálisan szemérmetlenül aktív nőszemélyek, akik emellett még igen tehetségesek, főként az irodalom, a média illetve az üzleti élet területén. Tehát viccet félre téve: nem éppen az átlagnőről szólnak ezek a sztorik, viszont egyértelmű, hogy emiatt izgalmasak, érdekesek. Az alkotók, miként Liz Tuccillo ugyanakkor körültekintően illesztik a történetekbe a mindenki által ismerős élethelyzeteket. A Tucillo-féle változat főhősnője, Julie komoly hátországgal rendelkezik, hiszen négy, szintén szingli barátnője is drukkol neki otthonról, míg ő járja a nagyvilágot, hogy könyve nyersanyagát összegyűjtse.  

Sok-sok kalandon át

A lelkes négyes fogat, minden tagja valamilyen nőtémában specialista, így Ruby, aki a lombikbébi programmal foglalatoskodik, a női cölibátussal kacérkodó Serena, a csúcspasit mániákusan kereső Alice és a férje által elhagyott, kétgyerekes anya Georgia.
A regény igazából nem ígér fergetegesen sokat, de a korábbi nagy szingli alapműveknél sem akarja alább adni az írója. Humor, erotika, életbölcsesség, egy csipetnyi feminizmus, egy körülbelül ugyanannyi konzervativizmus és persze világpolgári szemlélet – valahogy ennyi a recept.
Julie természetesen sok-sok kalandon át érti meg, hogy a negyvenes nő, már egy határozott, sokat megélt, bölcs és még mindig szép, izgalmas, nőies személyiség, akire már nemcsak gyerekei és szülei, de egykori szeretői, barátai, férjei is bizton számíthatnak.
A regény sikerét jelzi, hogy abból hasonló címmel film is készült, így aki szereti a feldolgozásokat, annak ez esetben nagyon jó.