„Nyitott kapuk, nyitott könyvek”

Június 12. és 16. között rendezik meg a 95. Debreceni Ünnepi Könyvhetet és 23. Gyermekkönyvnapokat a Méliusz Juhász Péter Könyvtár szervezésében. A rendezvény új programelemekkel bővül és új arculattal várja az érdeklődőket.

Kép forrása

A magyar könyves szakma és a magyar kulturális élet talán legrégebbi folyamatosan megrendezendő eseménye a könyvhét, amely nagy hagyománnyal bír országszerte és a hajdúsági vármegyeszékhelyen is. Az idei évtől azonban  új lendületet vesz az esemény, a programok tükrözik Debrecen ambícióit, nemcsak a város kulturális életében, hanem közép-európai újrapozicionálásában is.
„Meggyőződésünk, hogy a város kapcsolatainak építésében az irodalomnak, a könyvnek kulcsszerepe van, így még fontosabb szereplővé lép elő a Könyvhét ettől az évtől” – fogalmazott a rendezvénnyel kapcsolatban Puskás István Debrecen kultúráért felelős alpolgármestere.
A négy nap alatt a Csapó utcai sétáló övezetben 18 könyves faház épül, és 48 program várja majd az érdeklődőket, ezeknek a fele pedig a gyermekeknek szól. A kísérő programok közül kiemelkedik a legkisebbeknek szóló ringató és kerekítő foglalkozásokat, valamint a kicsivel nagyobbakat érintő zsubattázást, amelyet a műfaj megteremtője, Nyulász Péter vezet. A gyerekeknek szóló programok és a könyvbemutatók mellett lesznek városi séták és koncertek is.
A rendezvény arculata megújult, logót és mottót kapott, amely idén „Nyitott kapuk, nyitott könyvek” lett. Ennek jegyében a város nyit más települések felé, így jelennek meg Marosvásárhely írói is a cívisvárosban, például Láng Zsolt vagy Markó Béla. A könyvhét díszvendége Vida Gábor Déry- és Kemény Zsigmond-díjas író lesz, akivel a június 13-i hivatalos megnyitón és az utána következő pódiumbeszélgetésen lehet találkozni.