Mese, a folyóirat gyereknek, felnőttnek

Vannak tematikus orgánumok, melyek láttán az ember a homlokára csap, hogy mekkora ötlet! Az is kérdés lehet, hogy eddig miért nem volt ilyen? A Mese című folyóirat kapcsán lehet ilyen érzésünk, melyről a magyarnemzet.hu adott a minap hírt.

Kép forrása

A mesekutatás magyarnyelvű folyóirata nem is viselhetne jobb, szebb és magától értetődöbb nevet, mint azt, hogy Mese. Lengyel Emese cikke a két ötletgazdát, Luzsi Margó és Boldizsár Ildikó, írót és meseterapeutát idézi, amikor azt írja: régóta dédelgetett álmuk vált valóra a Mese elindulásával. A cikkből kiderül, hogy a két szakember komplex módon gondolkodott, amikor megálmodta és létrehozta az orgánumot, hiszen nemcsak gyerekeknek, de felnőtteknek is szánják folyóiratukat. A kiadványban a mesék mellett a mesékkel kapcsolatos tanulmányok, cikkek olvashatók. A lap az összművészeti jelzőt kapta a két szerkesztőtől, mivel abban nemcsak írások, azon belül is mesék és tudományos cikkek, de illusztráció gyanánt művészeti alkotások is megjelennek.

Az első számban sok mese és cikk található, így többek között az Egyre magasabbra az égig érő fán, Az istenhegyi székely leány, A mese morfológiájáról, Pál utcai kalandok, A papírszínház csodálatos világa, A mese lélek öröksége, A népmesék spirituális gyökerei és a József a veremben címűek. A szerkesztők szándéka, hogy évszakokhoz rendelik majd a megjelenéseket, a mostani, a Tiszteletadás az ősöknek címet viselő első szám a tavaszé, a folytatásról az újságnak elárulták: „A második nyári szám napjaink meseirányzatait készül bemutatni, az őszi lapszám a Mesék és gyerekek címet viseli, míg télen a mese, mint felnőttműfaj témakör kerül majd a fókuszba.” Aki szeretne hozzájutni annak Boldizsár Ildikó közösségi oldalát kell felkeresnie, ott kap információt, hogy miként lehet előfizetni a folyóiratra, mely nem kerül kereskedelmi forgalomba.

A Mese első száma mondhatni rendkívül tartalmas, kimerítő anyag, a mintegy 80 oldalon számos szerző, így Antalfai Márta, Bajzáth Mária, Bárdos József, Boldizsár Ildikó, Bumberák Maja, Csörgei Andrea, Fekete-Szabó Viola, Ferkai Tibor, Kerekes Valéria, Korbai Hajnal, Kovács Marianna, Luzsi Margó, Deák-Zsótér Boglárka, Kormos Rebeka, Pressing Lajos, Szentkúti Márta és Tick Ervin írása olvasható.