Társas-regény

A társasjátékok kimeríthetetlen svédasztala – Ezzel a hangzatos szöveggel jellemzi Korcsmáros Felícia, az Index újságírója az Egyszer volt… nevű társasjátékot, melyben a résztvevőkből bestseller regényírók válhatnak a végén. Az Egyszer volt… egy különleges intellektuális játék, amelyben a játékosok feladata, hogy egy regényt alkossanak.

Kép forrása

Az Egyszer volt… egy különleges intellektuális játék, már tinédzser kortól játszható és a felnőttek számára is nagyon élvezetes lehet, derül ki az Index cikkből, mely orgánum ott volt a játék hivatalos bemutatóján. A játékosok feladata, hogy egy regényt alkossanak. Erről az egyik kreátor a saját honlapján így fogalmaz: „Akárcsak egy felejthetetlen regényben, ebben a játékban is nagy nevetések vagy épp mély beszélgetések várnak rád. Egyszer volt, hol nem volt… volt egyszer egy szereplő, akit te keltesz életre…, egy drámai fordulat, amelyre senki sem számít…, és a végkifejlet, amely felteszi a művedre a koronát. Kreativitás, játékosság, kommunikáció, képzelőerő − ezekre mind szükséged lesz ebben a remek hangulatú partyjátékban, ahol a sztoridnak csak a saját fantáziád szabhat határt. Mozgasd ügyesen a szálakat, és légy Te a legjobb történetszövő a csapatodban!”

A játék menete nem bonyolult, mint olvashatjuk: „…kártyákból kirakva össze kell állítanunk a saját bestsellerünket. Minden körben két verzióból kell kiválasztanunk egy olyan szereplőt, drámát és végkifejletet, ami szerintünk a többiek körében is népszerű lehet. A választásainkat összevetve kapunk pontokat kilenc körön keresztül, minél inkább egyezik választásunk a többiekével, annál többet.” A Szabados Ágnes és Győri Zoltán munkája közös gyümölcseként aposztrofált új társasjáték alapvetően mutat irányt az olvasás fontosságára, de valahol én a J.K. Rowling-féle misztikusságot is felfedezni vélem benne, hiszen a játékot végigjátszva  a résztvevők azt tapasztalhatják, hogy lépésről-lépésre fedezhetik fel magukban az eddig rejtett írói, történetmesélői képességeket. Ennek pedig az is lehet a következménye, hogy egy idő után már nem csak vissza- vagy rászoknak az olvasásra, de megkezdik írói pályafutásukat.