Megnyílt a Szent István Társulat digitális könyvtára

Magyarország legrégebbi kiadója, az 1848 óta működő Szent István Alapítvány kötetei immár elektronikus formában is elérhetővé váltak a különböző intézmények, illetve a magánfelhasználók számára.

Kép forrása

A Társulat az Arcanum digitális adatszolgáltatóval együttműködve, a közelmúltban hozta létre digitális könyvtárát, melyben jelenleg 2300 kiadvány (összesen mintegy 600 000 oldal) található. Az adatbázis létrehozását az elektronikus könyvek iránti fokozódó (a járványhelyzetben még inkább érzékelhető) igény mellett a történelmi jelentőségű kiadványok megőrzésének felelőssége indokolta. 
A Kiadó fő profilja a hittudomány, de mellette számos – a keresztény értékrendhez igazodó – szépirodalmi és tudományos mű megjelentetését vállalta fel működésének 172 éve alatt. 
A Társulat gondozásában fennállása óta több mint 12 000 kiadvány látott napvilágot, összesen mintegy 60 millió példányszámban. Évente közel száz új kötet kerül ki a könyvpiacra a Kiadó gondozásában. Ezzel a Társulat Közép-Európa legnagyobb egyházi kiadójának számít. Tevékenységét 1923-ban XI. Pius pápa az Apostoli Szentszék Könyvkiadója megtisztelő cím adományozásával ismerte el, míg a magyar kultúrában betöltött értékmegőrző szerepéért 2001-ben Magyar Örökség Díjjal tüntették ki.
A könyvtár a Társulat, valamint annak történelmi intézményei (az 1847-ben alapított Jó és Olcsó Könyvkiadó Társulat, a Tudományos és Irodalmi Osztály, a Szent István Akadémia, az Élet, a Christianus Kiadó és a Stephaneum Nyomda) köteteinek folyamatosan bővülő tárhelye. A felületen található legrégebbi kiadvány az 1848-as szabadságharc idejéből származik. 
A kiadványok közzététele a kezdetektől történik, és folyamatosan, dinamikusan bővül a régebbi és a legfrissebb könyvek megjelentetésével.
A Társulat könyvállománya a Szakkiadók Társulásának (SZAKTÁRS) adatbázis portálján érhető 
el.