Folytatódik az ember tragédiája

Az ember tragédiája folytatásával nyitja új évadát szeptemberben a Vörösmarty Színház, továbbá az előző, megszakadt előadások folytatásával, könnyed darabokkal és Csukás István előtti tisztelgéssel is készülnek – persze amennyiben az aktuális járványhelyzet mindezt lehetővé teszi.

Kép forrása

Szikora János direktor szerint soha nem volt annyira aktuális az a kérdés, hogy lesz-e jövője az embernek a Földön, mint a koronavírus-járvány kellős közepén, ezért aztán nem is volt kérdés, hogy ezzel a darabbal indítják az új évadot. 
A színház felkérésére Darvasi László, Márton László, Tasnádi István és Závada Pál írt új színeket a folytatásba, amely hamarosan könyvként is megjelenik. Szikora hangsúlyozta, hogy a folytatás jóval vidámabb lesz, hiszen olyan könnyedebb darabokat tűznek műsorra, mint a Boeing, Boeing, a Mágnás Miska, a Koccanás vagy a Hírnév című musical. A rendező megemlítette, hogy az előző, „kettétört” évadban a Trianon című dokumentumdrámából mindössze két előadás ment le, így azt most újra játszani fogják, mint ahogy a Megtisztulás - Mikve, a Bűn és bűnhődés és a Padlás című darabokat is. Különös vállalkozásnak nevezte a Kerkay Rita rendezte Diótörőcske színdarabot, ami kifejezetten gyerekeknek szól. A darabot Csukás István írta néhány éve a darabot a Vörösmarty Színház számára, így ezzel emlékeznek a nemrégiben elhunyt íróra. 
Az ember tragédiája a magyar irodalom dráma műfajának kiemelkedő műve, Madách Imre legismertebb alkotása. Az 1862. január 12-én megjelent mű sokakat felzaklató kérdései azóta is életben tartják a költeményt, számos kortárs feldolgozása létezik a darabnak. A születésétől eltelt mintegy százötven évben a Tragédia egyfajta szimbólumává vált a magyar drámaírásnak, talán a legtöbbször színpadra állított költemény Magyarországon. Az ebben elhangzó „Megy-é előbbre majdan fajzatom”, valamint a „Mondottam ember: Küzdj, és bízva bízzál!” mondatok legismertebb irodalmi idézeteink közé tartoznak. Bízunk abban, hogy a folytatás méltó lesz a nagy elődhöz!