Mesék a Hurokból

Fantasztikus képek és furcsa történetek – így lehetne pár szóban összefoglalni a svéd sci-fi-író és digitális művész, Simon Stålenhag hamarosan magyarul is megjelenő Mesék a Hurokból című kötetét.

Kép forrása

A 36 éves Stålenhag sikereit egyedi látásmódjának, illusztrációinak és a történeteinek köszönheti, ráadásul az utóbbi évek egyik legfelkapottabb és legnépszerűbb digitális művészévé is vált. A széles sci-fi-eszköztárával megálmodott képei meghódították az egész világot, újabb kötete pedig hamarosan magyarul is bizonyíthat, március 31-én ugyanis érkezik a könyvesboltokba a svéd szerző Mesék a Hurokból című könyve, melyből az Amazon ugyanezzel a címmel (Tales From The Loop) sorozatot is készített, illetve készít. Az első rész április 4-én debütál.
A Mesék a Hurokból tulajdonképpen egy képgyűjtemény, amely most jelenik meg először könyv formában. A képeket azonban a gépek árnyékában élő emberek történetei egészítik ki. Egy olyan fiatalság emlékei és feljegyzései elevenednek meg a kötetben, akik egykor a Hurok földjének nevezték az otthonukat. A történetek abból indulnak ki, hogy 1954-ben a svéd kormány elrendelte a világ legnagyobb részecskegyorsítójának megépítését. A létesítmény végül 1969-re készült el, mélyen a festői mälaröarnai táj alá rejtve. A helyiek csak Hurokként emlegették és egy technikai csodának tartották.
Simon Stålenhag képein az 1980-as évek svéd külvárosi élete elevenedik meg fantasztikus gépekkel és furcsa lényekkel. Képei korábban bejárták az internetet és gyorsan népszerűek lettek, melyek mostanra könyvvé álltak össze. A képeken gyermekkorát ábrázolja, háttérben öreg Volvókkal és kezeslábasokkal, furcsa és misztikus gépekkel, amik egy olyan egyedi atmoszférát teremtenek, amik egyszerre tökéletesen felismerhetők, mégis teljesen idegennek hatnak.