Szerelem migránsválság idején

Zsuffa Tünde Hírek rabjai című regény a menekültválság idején, 2015-ben játszódik, de nem nálunk, hanem Bécsben. A történet szerelemről, válságról, kalandról, cselszövésről szól, amolyan velünk élő történelem-stílusú, a beavatottak tudásanyagával és a realista európaiak józanságával.

Kép forrása

A Hírek rabjai történet főhőse Alexandra Zanon, csinos is, okos is és csupaszív fiatal nőszemély. Emellett referensi szakmája iránt lelkes, az igazságért elkötelezett, ahogy az egy főhőstől igazán elvárható. A bécsi históriában a másik főszereplő egy bizonyos Wegler, aki főszerkesztőként és politikailag is Alexandráéhoz képest a másik oldalon áll, ugyanakkor egy közös balhéjuk után mégis egy platformra kerülnek. Zsuffa Tünde írónak több se kellett, s amikor már itt tartott a történet gombolyításában, hama-hama egymásba bolondította a két agilis figurát. Természetesen a 21. századi romantikus kalandregénynek itt még nincs vége, hiszen a szerelmespár mindkét tagjának később el kell döntenie, hogy érzelmei, igazságérzete, illetve a hatalom és a pénz között. 
Újságírók, hírszerzők, excentrikus művészek, politikusok, bűnözők és migránsok kavarognak ebben a történetben, középpontba állítva a média és a politika világát, illetve azon belül az emberi érzéseket is megélő önálló embert, aki nem feltétlenül akar kiszolgálni minden rendszert. 
A kötet kapcsán nyilatkozó szerző egyik interjújában többek között így fogalmazott: „Valamit tisztázni szeretnék! Nem azért írtam a regényt, hogy ítélkezzek. Főleg nem népek, kultúrák, vallások, származás felett. (…) Én egy problémára szeretném felhívni a figyelmet és arra, hogy nagyon sokszor nem úgy történnek a dolgok, ahogy azt hírül adják. Léteznek terroristák, fanatikus kereszténygyalázók, de léteznek korrupt politikusok, üzletemberek, embercsempészek, ügyvédek, kapzsi tanácsadók és megvásárolt újságírók. Ezek egyvelege juttatta oda a világot, ahol most tartunk.”