XL-méretű dokumentumkönyv a Kárpát-medencéről

Vannak útikönyvek, melyek láttán az ember úgy dönt, kalap-kabát és uzsgyi, oda. De mi van akkor, ha saját hazánkról, a Kárpát-medencéről van szó? Bejártuk-e már minden szép és híres táját, láttuk-e emblematikus helyszíneit, ezeregyszáz éves történelmünk legfontosabb állomásainak emlékhelyeit? A kedvcsinálásban ad jelentős segítséget Kaiser Ottó fotós és szerzőtársa A Kárpát-medence 1000 csodája című könyvvel. Vigyázat! Ez a könyvet felvenni nem könnyű, mert jó nehéz, viszont letenni lehetetlen!

Kép forrása

Nemzetünk gazdagságának egy szép részét mutatja fel könyvében Kaiser Ottó fotós, aki a vaskos kiadvány címében ígéretet tesz: A Kárpát-medence 1000 csodája. A látnivalókért a szerző hat ország sokszáz helyszínére ment el, hogy ott akár, ha csak egy fényképet készítsen. Felvidék, Kárpátalja, Erdély, Délvidék, Őrvidék és az anyaországi részek csodái kapnak helyet ebben a félelmetesen gyönyörű vállalkozásban. 
A könyv emígy kínálja magát: „Kaiser Ottó megszállott képírója ennek a különös közép-kelet európai tájnak, amelyet szülőföldünknek mondhatunk. 402 helyszín: városok, falvak, tanyák, hegyek, folyók, tavak, várak, házak, templomok – s mindenben ott a szorgalmas, alkotó, tehetséges ember kézjegye.” 
A fizikai súlyában is tekintélyt parancsoló, albumformátumú könyv tartalmában is XL-méretnek számító kiadvány, hiszen egyedülálló és aktualizált gyűjteményét jelenti a magyar népművészet mostani állapotának, annak tájegységenkénti jellegzetességeit dokumentálva. A könyvről maga a szerző egy helyen tömören így vall: „Befejezni lehetet volt a gyűjtőmunkát, csak abbahagyni lehetett!”