Tini lányok csontja

A Dr. Csont tévés krimisorozat rajongóin túl azoknak is érdemes Katyh Reichs Hamvadó csontok című detektív regényét a kezükbe venni, akik nem kedvelik különösebben Tempe Brennan törvényszéki antropológus történeteit. Ez a krimi volt a már tizenkét évadot megélt világsikerű széria alapja, de olyannyira, hogy amikor a bűnügyi regény után nekivágtak a televíziós sorozatnak, az író tevékeny részt kapott annak megalkotásában.

Kép forrása

A kilencvenes évektől, nagyjából a David Lynch által rendezett és mentorált Twin Peaks televíziós sorozat óta beszélhetünk az újkori tv-szériák tömegkultuszáról. A „helyszínelős” sorozatok aztán mindent felülírtak, és most már ott tartunk, hogy azok a színészek (és itt most leginkább a nyugati filmes világról van szó), akik, már nem kapnak elég szerepet mozifilmekben, simán gigasztárok maradhatnak vagy azzá válhatnak egy-egy jól sikerült tévés sorozat szereplőjeként. 
A tv-szériák között előkelő helyet foglal el a Dr. Csont, mely hazánkban is rendkívül népszerű. A törvényszéki antropológus és az FBI nyomozó párosa túl van a tizenkettedik évadán is. Amiről most szó van, az pedig nem más, mint ennek a meglehetősen hosszú sikertörténetnek a kiindulópontja a sorozat alapjául szolgáló bűnügyi regény. 
A szerző az a Kathy Reichs, Hamvadó csontok című regényével teljesen új dimenzióba helyezte a krimik világát, illetve aktív részese volt a Dr. Csont című tv-sorozat felépítésének. A Hamvadó csontokban természetesen ugyanúgy Tempe Brennan a főhős, aki ott egy Ryan nevű nyomozóval együtt kutat a gyilkosok után. A történet kellően összetett, már csak azért is, mert, mint rögtön a krimi elején kiderül, a Brennan által vizsgált csontváz egy tizenéves lányé, pont olyané, mint amilyen Ryan aktuális nyomozásának áldozataié. Innentől fogva a két profi szakember egymásra utaltsága már nem is kérdés, arról már nem is beszélve, hogy a kezdetektől ott vibrál közöttük valami, ami sokkal több pusztán szakmai kötöttségnél.