Hamarosan Képregényfesztivál

A Magyar Képregény Szövetség 14. alkalommal rendezi meg az ország legnagyobb képregényes rendezvényét. Közleményük szerint várják a képregényolvasókat és gyűjtőket, az óvatos érdeklődőket és a fanatikusokat május 13-án, vasárnap 10 órától a Dürer Kertben (Ajtósi Dürer sor 19-21., Budapest, 1146).

Kép forrása

A közelgő Képregényfesztiválon olyan nevas külföldi alkotókkal találkozhatnak az érdeklődők, mint Jaques Ferrandez, aki Camus Az idegen – régebben Közöny – című könyvét vitte képregényre, Kati Kovács, aki a Körhintába zárva című munkával szerzett hírnevet, Thomas Kriebaum, a Lomtalanítás szerzője, Alexandru Ciubotariu Romániából és Fabrizio de Tommaso, aki nemcsak rajzol, de egyfajta képes improvizációt is bemutat majd. A vendégek, dedikálnak, beszélgetnek, nyilatkoznak akárkinek. 
A rendezvény sztárvendége lesz Szabó Győző, akiről talán nem mindenki tudja, hogy nemcsak színész, hanem reklámgrafikus is egyben. Bár több mint hetven színházi bemutató és majdnem ennyi film áll mögötte, nem a Színművészetin, hanem a Képzőművészeti Főiskolán végzett. Szabó Győző aktívan fotózik, valamint több könyv szerzője, nagyon közel áll hozzá mind a verbális, mind a vizuális kultúra. A képregényrajongók jól ismerhetik a szinkronhangját, olyan filmekből, mint Nyócker, Páncélba zárt szellem (Ghost in the Shell), Thor, Bosszúállók, Fekete Párduc. A fiatalabb korosztály is már biztosan találkozott a hangjával A kis kedvencek titkos élete, vagy Hupikék törpikék kapcsán.
Természetesen érdekes, izgalmas programokkal is készülnek a szervezők. 11 órától az alternatív képregényes kerekasztalnál nemzetközi összehasonlításban vizsgálják a képregényeket. A beszélgetést Kovács Milán, a ZSIGER.hu kiadó vezetője moderálja. 
Idén sem maradhat el az elmúlt képregényfesztiválok egyik legnépszerűbb programja: ismét bepillanthat a közönség az Alfabéta-díjra jelölt alkotókat műhelytitkaiba, Felvidéki Miklós (Alfabéta-díjas és idén ismét jelölt alkotó) Képes történetmesélés címmel mesél az alkotásról, Csepella Olivér (Alfabéta-díjra jelölt alkotó) pedig arra válaszol, hogy Hányféle viccet tud mondani egy képregény?
Izgalmasnak ígérkezik Maksa Gyula előadása a Pécsi Tudományegyetem Képregénytudományi Kutatóközpontjának munkájáról. (Hogy mik vannak!) 
De lesz ennél különlegesebb program is: a Fesztiválon Virtuális valóság várja az érdeklődőket! A kialakítandó Holoszobában a közönség résztvevője lehet egy űrcsatának, autóversenynek vagy 360 fokos videókban nézhet körbe szimulált tájakon.
Idén először lehetőség van elővételben is jegyet vásárolni. Ezzel a VIP bejáraton tud bemenni az előrelátó képregényrajongó. A belépti díj amúgy 990 forint, de tíz év alatt ingyenes.