Egy őrült utazás

Humor, fantasztikum, kaland és egy szórakoztató történet – ezekkel mind találkozni Robert Kroese hamarosan magyarul is megjelent könyvében. A Tudatzavar nem okoz tudatzavart, még akkor sem, ha a sztori egy méregdrága, génmódosított csodabirka ellopásából indul ki.

Kép forrása

A fantasztikus, génmódosított csodabirka hallatán egyből Philip K. Dick Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal? című története ugrott be, de az új könyvnek nem sok köze van hozzá. Bár talán mégis! A kiadó szerint Robert Kroese regénye kicsit olyan, mintha a Korongvilág regényekkel (Discworld-sorozat) híressé vált Terry Pratchett-tel íratták volna újra Philip K. Dick Szárnyas fejvadászát. Az eredmény pedig egy őrült utazás lett, a szó legjobb értelmében.
A negyvennyolc éves amerikai szerző története 2039-ben játszódik, a jövőbeli Los Angelesben, ami egy rendkívül furcsa hely. A 2028-as Összeomlás után ráadásul a város egy része elszakadt a többitől, és szinte önálló államként működik. Belépni ide csak saját felelősségre lehet. A kilépés pedig már egy teljesen más kérdés: a legtöbbször ugyanis még úgy sem megy.
Az izgalmak az Esper Corporation laborjában kezdőnek, ahonnan eltűnik egy méregdrága, génmódosított csodabirka. Megtalálására a cég ahhoz az egyetlen emberhez fordulhat, akinek nem jelent akadályt a határátlépés. Ő nem más, mint Erasmus Keane a magánnyomozó. Rendkívül dörzsölt fickó, de legalább annyira eszement is. Hamarosan magára is vonzza a bajt, mivel egy sokkal nagyobb bűnügy közepén találja magát. A gyönyörű tévésztár, Priya Mistry ugyanis meg van győződve arról, hogy meg akarják ölni, ezért Keane segítségét kéri. A két ügy aztán hamar összefolyik, miután magánnyomozónk gyanítani kezdi, hogy közük lehetnek egymáshoz. De talán jobb lenne, ha mindkettő megoldatlan maradna…