A marsi trójai háború

Érkezik a várva várt folytatása és egyben lezárása Dan Simmons nagysikerű és számtalan díjat besöprő Ílion című könyvének. Az Olümposz egy zseniálisan elképzelt katasztrofális jövő képe, melyben a Marson újrajátsszák az istenek a trójai háborút.

Kép forrása

Az Olümposzon járunk, melynek istenei figyelik és alakítják az eseményeket. Csakhogy nem a Földön, hanem a Marson – mindebből indul ki a fantasy, sci-fi és horror elemeket is tartalmazó Ílion című, díjnyertes regény. A kötetből ráadásul még a Dan Simmons-i humor sem hiányozhat.
Hamarosan már a magyar könyvesboltok polcain is megtalálható lesz a Hyperioni énekek-ciklus többszörösen díjazott szerzőjének várva várt Olümposz című könyve, amely folytatása és egyben lezárása is az Ílion-duológiának
A szakma elismerését is elnyerő regény a kritikusok szerint a koncepcióját és mélységét tekintve önmagában is lélegzetelállító, amely egy zseniálisan elképzelt katasztrofális jövő képét vetíti elő. A történetben pedig a halhatatlan „poszthumánok" a saját szórakoztatásukra újraalkotják a marsi Olympos Mons tetejéről a trójai háborút, miközben az emberiség megmaradt képviselői arra kényszerülnek, hogy szembenézzenek végső pusztulásukkal.
A marsi történetben Görögország és Trója dicsőséges seregei összecsapnak az istenek figyelő tekintete előtt, gondosan követve Homérosz időtlen narratívájának forgatókönyvét. Ez azonban még azelőtt történik, hogy egy megfigyelő – Thomas Hockenberry, a huszonegyedik századi – fel nem kavarja a véres állóvizet. Azelőtt, hogy a felháborodott Akhilleusz egyesítené erőit a nemezisével, Hektórral, és azelőtt, hogy a gyorslábú férfiölő Zeusz, Héra, Athéné, Afrodité, Apollón és a többi manipulatív isten ellen fordítaná a dühét.
Az Olümposz magyarul november 30-án jelenik meg, hosszúsága miatt pedig két kötetben kerül a könyvesboltok polcaira.