Második kiadásban a segítők

Bors vakvezető-, Cooper és Joya mozgássérült segítő-, Risza autistasegítő-, Amper terápiás- és Kuku hangjelző kutya. Ők és gazdáik a főszereplői annak a most újra megjelent mesekönyvnek, amelynek célja a gyermekek fogyatékosság és másság iránti érzékenységének korai fejlesztése.

Újra megjelent a Kuku és barátai című mesekönyv, amely közelebb viszi a segítőkutyák világához az olvasókat. A gyógypedagógus-szociológus szerző, Loványi Eszter születése óta hallássérült, mindennapi életét Kuku nevű kutyája segíti. Az ő szemszögéből ismerkedhetünk meg olyan hétköznapi hősökkel, akik valamilyen fogyatékossággal élnek, de a mellettük lévő négylábú tökéletes hidat képez a gazdi és a társadalom között.
Az elsősorban három-tizenkét éves kisgyermekek részére készült kötet legfontosabb célkitűzése a vakvezető-, hallás-, mozgássérült-segítő, autistasegítő- és terápiás kutyák világának és fogyatékossággal élő gazdáik mindennapjainak bemutatása. Loványi Eszter szerint ez a korosztály még nagyon nyitott, természetesnek kezeli ugyanis a sokféleséget, a másságot. Ezért tartja fontosnak, hogy minél korábban legyen lehetőségük tapasztalatokat szerezni erről a területről. Mint elmondta: így fejlődik empátiájuk és számukra nem lesz tabu ez a téma.
„Reményeink szerint a mesekönyvön és a hozzá kapcsolódó programokon keresztül nemcsak a gyermekekhez tudunk eljutni, hanem a szülőkkel és óvodapedagógusokkal is hatékonyabban tudjuk megismertetni, miként valósítható meg az érzékenyítés egy olyan témában, amiről sokszor nehéz őszintén beszélgetni” – tette hozzá a szerző, aki saját maga is önkéntesként dolgozik a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnél.
Az igaz történetek ihlette Kuku és barátait az egyesület és az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar tavaly tavasszal megrendezett, a „Segítőkutyákkal az integrációért” című konferenciáján mutatta be a szerző. A kötet azóta számos pozitív visszajelzést kapott, így az első, korlátozott példányszámú kiadás után most ismét megjelent.