Szép magyar ének

Megjelent Béres József Szép magyar ének című daloskönyvének második kötete: a táncház-mozgalom énekeiből merítő gyűjtemény főleg erdélyi népdalokat tartalmaz.
A kötetben több mint kétszáz dal található.


„Mi, magyarok, gyönyörű népdalainkban, archaikus népi imáinkban, egyházi énekeinkben különlegesen gazdag örökség birtokosai vagyunk. Úgy éreztem, hogy a korábbi kiadásból sok értékes, széles érdeklődésre számot tartó szép magyar ének még hiányzik. A második kötet anyagának derékhada a népdalok köréből került ki: zömében kalotaszegi, mezőségi, Maros-völgyi, gyimesi és moldvai énekeinkből, de néhány régi unitárius énekkel is gazdagítottam a könyv tartalmát” – fogalmazott Béres József.
Az első könyv 2009-ben jelent meg, gerincét elsősorban a Kodály és Bartók által gyűjtött, jellemzően az itthoni területeken ismert népdalok adták. A szerző megfogalmazott szándéka szerint azért született, hogy elvigye a családokba, baráti társaságokba, közösségekbe az éneklés örömét. A dalgyűjtemény széles körben aratott nagy sikert idehaza és határokon túl is, ez idáig négy kiadásban jelent meg.
A Szép magyar ének I. és II. kötetei gyermekdalokból, népdalokból, népies és zeneszerzői dalokból, egyházi énekekből ölelnek fel egy csokorra valót. A dalszövegek és a jól énekelhető hangnemben írott kották mellett az énekeket sok érdekes és hasznos információval, magyarázatokkal látta el a szerző. Mindkét könyv különlegessége, hogy a dalok címeit és a magyarázatokat angolul is tartalmazzák.