Félrelépés: igen vagy nem?

Hogyan, hogyan ne, miért, miért ne: elméletben és gyakorlatban a félrelépésről – mindezt mutatja be Grád András Félrelépők kézikönyve. A kötetnek természetesen nem célja a félrelépésre buzdítás, de a lebeszélés sem.

A válóperek harminc, ötven százalékában felvetődik a félrelépés, mint válóok – hangsúlyozta korábbi tapasztalatai alapján Grád András. A szerző jogász és pszichológus végzettségű, volt válóperes bíró a Félrelépők kézikönyvében egyebek közt több ezer félrelépés és bontóper tanulságait foglalja össze könnyed, közérthető stílusban. A könyv tabuk nélkül közelíti meg a jelenséget, segítségével pedig elkerülhető, hogy a jelentékeny számú érintett a saját kárán és túl későn szerezhesse csak meg a témával kapcsolatos ismereteit.
A kötet három részből áll: az első a félrelépésekhez vezető úttal foglalkozik. Ebben kitér olyan veszélyforrásokra, mint például a nemi élet zavaraira, vagy a házastársak egymás közti játszmáira.
A második fejezet a félrelépések egyes fajtáit tárgyalja, ismertetve mindazokat a veszélyeket, amelyek az érintettek lebukásához szoktak vezetni. A szerző bemutatja a hibákat és elemzi azt is, hogy ezek miként kerülhetőek el. Emellett sorra veszi az egyes félrelépési formákat is.
A harmadik rész a sokatmondó „kockázatok és mellékhatások” címet viseli. Az egykori bíró ebben kitér olyan családjogi perekkel kapcsolatos ismeretekre, amelyek jogi könyvekben nem szerepelnek. Bemutat néhány, a tanúk által sokszor tudattalanul alkalmazott  tisztességtelen módszert is, és persze arra is rávilágít, hogy a válóperes bírók ezek ellen milyen trükkökkel védekeznek.
A Sajdik Ferenc rajzaival illusztrált kétszáz oldalas könyvnek természetesen nem célja, hogy bárkit is félrelépésre csábítson, miként az sem, hogy lebeszéljen arról.