Élet a fák között

A világon szinte mindenhol vannak erdők. Európának mintegy negyven százalékát borítja erdős terület. Vajon ez sok vagy kevés? A Mi MICSODA sorozat Az erdő című könyvéből többek között az is kiderül, hogy jó pár évtizeddel ezelőtt még sokkal több és nagyobb erdő volt a Földön, mint ma. Ám az is igaz, hogy a legutóbbi jégkorszak végére alig maradtak erdők. Évszázadokba telt, amíg az erdők újra megerősödtek.

Őseink megjelenésével persze sok minden megváltozott. Az embernek területre volt szüksége, hogy letelepedjen, hogy állatokat tartson, hogy házakat építsen. És persze a fát is egyre több célból tudta használni. Sok erdő eltűnt a történelem során. Szerencsére a fákat nemcsak kivágják, de egyre többet ültetnek is, és ma már arra is figyelnek, hogy hol, milyen fa őshonos, és az ott élő állatok milyen fáknak örülnének.
Az erdőket ma kevesebb felnőtt és gyerek ismeri annyira, mint a náluk egy-két generációval idősebbek. Sokan élnek városban, kevesen járnak kirándulni, és könnyen megeshet, hogy többször látunk erdőt a filmekben, többször találkozunk erdőkkel a mesékben és a könyvekben, mint a valóságban. Pedig az erdő varázslatos hely, ahol pezseg az élet. Állatok és fák otthona, bokrok és gombák birodalma. Hatalmas dologra képes: megtisztítja a levegőt és oxigénnel ajándékozza meg az embert. Ráadásul egy erdei kirándulás testileg és lelkileg is nagyszerű hatással van az emberre.
A Mi MICSODA sorozat Az erdő című könyve remek bevezetőt nyújt az erdők világába. Olvashatunk benne az erdőkben élő állatokról, a különféle fafajokról, az erdőről, mint ökológiai rendszerről, arról, hogy hogyan állítják elő a fák az oxigént, az erdészek munkájáról, a fák felhasználásáról, a világ erdeiről és még sok más erdei témáról.
Ez a könyv csak egyike a Babilon kiadó szép és informatív Mi MICSODA könyveinek, amelyek azokhoz a gyerekeknek szólnak, akik szívesen indulnak kalandos, képzeletbeli kirándulásokra a tudomány, a technika és a természet világába. Az ismeretanyag pontosságát szaklektorok ellenőrzik.