Képregény félmilliárdért

Hogy a képregényrajongók igazi fanatikusok, azt eddig is tudtuk, hiszen már többször beszámoltunk az aktuális eladási rekordokról. Arról például, hogy bő egy évvel ezelőtt hárommillió kétszázezer dollárért cserélt gazdát az Action Comic 1938-as, legelső száma, amelyben először jelent meg Superman figurája. Most egy újabb árverési rekord született. Tintin egyik kalandjáért, annak is egy pusztán két oldalas változatáért fizettek csaknem félmilliárd forintnak megfelelő összeget Párizsban.

Tintin figuráját és kalandjainak sorát az Hergé művésznéven alkotó belga Georges Rémi (1907-1983) teremtette meg, s most egy kétoldalas eredeti tusrajzáért fizettek ki rekordösszeget, több, mint másfélmillió eurót, majdnem félmilliárd forintot.
A képsorozat egy izgalmas részlet az Ottokár jogara címmel 1939-ban megjelent nyolcadik albumból. A Le Petit Vingtieme-ben 1939-ben megjelent képregényrészleten Tintin repülőgépe látható, amint találat éri, és lezuhan. A füzet egyébként magyarul is megjelent néhány évvel ezelőtt, és kalandos bájjal tükrözi a harmincas évek világszemléletét.
Az elmúlt szombaton tartott párizsi árverésen Jean-Arnold Schoofs belga gyűjtő kollekciójának, a világ egyik legnagyobb képregény-gyűjteményének néhány darabjait értékesítették. A százharminckét tétel összesen kétmillió hétszázezer euróért kelt el.
A Sotheby's aukcióján a fekete-fehér Hegré-rajzért négy gyűjtő folytatott elszánt küzdelmet, míg végül csillagászati összegre tornászták föl az árat, így a rajz a kétoldalas kategóriában rekordáron talált gazdára.
Hogy Tintin, pontosabban a Hegré-rajzok mennyire népszerűek a gyűjtők körében arról egyébként több árverési rekord is tanúskodik. Minden idők legdrágábban eladott Tintin-rajzáért tavaly májusban kétmillió hatszázötvenezer eurót adtak az Artcurial párizsi árverésén. Az 1937-es rajzot egy amerikai gyűjtő vette meg. A következő rekorder nem egy teljes füzet, hanem egy címlap. Az 1932-ben készült Tintin Amerikában című történet még kézzel rajzolt fedőlapjáért egymillió hatszázezer dollárt fizetett egy képregény-fanatikus.