Konyhától, a színházon át a kalandregényig

Egy színdarabot és egy magyar konyhaművészeti könyvet követően izgalmas kalandregénnyel jelentkezett Lelkes Miklós Zsolt. A minap megjelent Kötéltánc című kötet főszereplői nagy pénzért kockáztatják életüket, de közben egy tragédia megelőzésén is dolgoznak.

Lelkes Miklós Zsolt Sárkányölők vére című színdarabja az 1956-os magyarországi forradalomról szól. Eltérően sok más, az akkori történésekkel foglalkozó szépirodalmi művel, célja az, hogy az eseményekben résztvevő, hazájuknak jót akaró fiataloknak és idősebbeknek emléket állítson. Másik kötete az Ősi kincsünk: a magyar konyhaművészet konyhaművészetünk múltját mutatja be. A szerző egyik diplomája dietetikus, a szakirodalom felhasználásával pedig áttekintést ad arról, hogy miként alakult, fejlődött a magyarság konyhaművészete, táplálkozása és milyen hatást gyakoroltak rá más népek.
Lelkes Miklós Zsolt legújabb könyvével ismét új vizekre evez, ezúttal ugyanis egy izgalmas kalandregénnyel bővült írói repertoárja. A Kötéltánc három férfi és egy női főszereplő kalandját mutatja be, akik nagy pénzért kockáztatja életüket, közben mindvégig velük van Csajkovszkij, a kutya. A nagy szajré megszerzéséért nem egy nemes érdek vezérli azonban őket, ennek ellenére mégis egy beláthatatlan következményekkel járható tragédia megelőzésén dolgoznak. A kalandokból természetesen nem hiányoznak a titkok és izgalmas helyzetek. A történet négy országon keresztül folyik, közben pedig Lelkes Miklós Zsolt rendkívül sokoldalúan mutatja be a szereplőket, nem mellőzve a humort sem.