A titok könyve

Számtalan rejtély és titok vesz körül minket, ám ezek közül most százra fény derülhet. Daniel Smith 100 nagy titok című könyvével ugyanis legendás tárgyak és emberek hihetetlen történetei után ered.

Amire nem derült fény soha – ezzel az alcímmel jelent meg a közelmúltban a Londonban élő Daniel Smith 100 nagy titok című könyve. A kötetet eddig hét nyelvre fordították le, köztünk – szerencsénkre – magyarra is. Az író már ismerős lehet a rejtélyek kedvelői közt, hiszen két évvel ezelőtt adta ki a 100 titkos hely című bestsellerét. Több mint egy tucat könyvet írt, melyek mindegyike valamilyen legendát, rejtélyes személyt, ügyet, tárgyat kutat. Így többek közt írt már Sherlock Holmesról is.
Legújabb könyvében folytatja szokását, hiszen száz olyan tárgy és ember nyomába ered, akik és amelyek évszázadok óta nem hagyták nyugodni az utókort, és számtalan legendát szültek.
A 100 nagy titok olyan kérdéseket boncolgat, minthogy: mi történt Amelia Earhart repülőgépével, Van Gogh Doktor Gachet-portréjával, vagy a Mary Celeste legénységével? A könyv számos rejtélyes kincs és eltűnt személy után kutat, de nem hiányozhat néhány összeesküvés elmélet sem, mint például, hogy ki törölte le a Watergate-ügy egyik legfontosabb magnószalagját? Vagy, hogy Kidd kapitány csakugyan Rhode Islandben temette el az összeharácsolt kincseit? Esetleg, hogy az eltűntnek nyilvánított Lord Lucan vajon él-e még valahol?
A kötet szót ejt egyebek mellett a templomos lovagokról és kincseikről, egy hétpecsétes titokként őrzött receptről, a legendás Szent Grálról is. A könyv pedig, nem titok, már elérhető a hazai könyvesboltok polcain is.