Nemcsak filozófia, de gyakorlat is

A fenti zanzában foglalhatjuk össze Yudit Maros Szívem csücskÉN című életmódról szóló könyvét. A most megjelent kötet alap kiindulópontja a szerző által ismert anatómiai tudás – testünk visszajelzései a különböző bajokra. Maros elsősorban azt ajánlja: ezekre a jelzésekre hallgatva kedveljük meg magunkat, hogy teljesebb életet éljünk. Hajrá!

Talán nincs is olyan új amerikai családi és/vagy szerelmi témájú romantikus film, amelyben egy okos szereplőtől ne hangzana el: tanuld meg szeretni önmagad! Az „önszeretésről” persze a világnak ezen másik féltekén máshogy vélekedünk, máshogy értelmezzük, és inkább az önteltség, az önhittség, a beképzeltség, a hiúság és a túlzó becsvágy fogalmai közé sorolnánk be legtöbben az „önszeretést”.  Errefelé a „Szeresd felebarátodat!” a menő, erre hivatkoznak most már a humanisták is.
Egy gyenge pillanatunkban azonban adjunk mégis igazat Yudit Marosnak és nézzük, mire megyünk ha először magunkat szeretjük!
Szerintem – és ebben a Szívem csücskÉN is osztozik – először meg kell ismernünk magunkat, érteni kell, hogy miféle szerzetek vagyunk, majd ezt elfogadva, feltétel nélkül, kell megszeretni magunkat – nem felejtve, hogy ezt ne mások rovására, vagy önmagunk leépítésére tegyük.
 A tárgyalt kötet számos tanáccsal szolgál arra vonatkozólag, hogy miként szerethetjük meg önmagunkat.  A kifejezetten olvasmányos könyvben a kiindulópont az Autentikus Terápia nevű módszertan, melynek segítségével „Dekódolhatjuk testünk üzeneteit, és ezek átválthatók egészséges tettekre. A klinikai tapasztalat barátságos és pozitív világképpé tágul de ez nem pusztán filozófia, hanem kézzel fogható, praktikus gondoskodás, könnyen elsajátítható szemlélet és nap mint nap végzendő inspiráló gyakorlatok sora. ”