Kapcsolat
Médiaajánlat
Kritika
Könyvkultúra
Könyves közélet
Új nemzedék
Mesecsücsök
Széles vásznon
RSS
Irodalom
Nyelvkönyv
Szabadidő
Szakkönyv
Tankönyv
Tudomány
Főoldal
»
Széles vásznon
»
A John Malkovich menet – podcast ajánló
Kritika
Könyvkultúra
Könyves közélet
Új nemzedék
Mesecsücsök
Széles vásznon
Eseménynaptár
Hírek
Pályázatfigyelő
Könyvújdonságok
RSS
A John Malkovich menet – podcast ajánló
MEGJELENT:
2020. augusztus 18., kedd |
SZERZŐ:
Oxi
A
John Malkovich menet
azon ritka esetek egyike, amikor az amerikaiaknak sikerül egy elvont művészfilmet csinálni. A Kafkánál és Örkénynél is abszurdabb történetben egy félemeleten van egy lyuk, ami John Malkovich elméjébe vezet. A cselekmény tulajdonképpen arról szól, hogy többen is vállalkoznak rá, hogy kipróbálják, de egy alkalommal maga John Malkovich is bemászik John Malkovich elméjébe. Aki úgy gondolja, hogy ez az már sok, annak csak annyit mondanánk, hogy innen szép nyerni. Ráadásul Dávid és Oxi elmagyarázza, hogy hogyan és miért működik ez az artisztikus és filozofikus húrokat pengető film.
A John Malkovich menet
a mai napig kérdőjelek halmazával engedi útjára a nézőket.
Kép forrása
Youtube
LEJÁTSZÁS
Spotfiy
LEJÁTSZÁS
Apple podcasts
LEJÁTSZÁS
Könyv-Kult Bibliopod
LEJÁTSZÁS
A
2020 Filmodüsszeia
aktuális részében a következő kérdésekre próbálnak választ adni a
podcasterek
. Kikezdhetetlen-e a film belső logikája, vagy hasonlóan az
Eredet
című filmhez, azért itt is vannak bukfencek? Vajon ki a film főhőse: Craig, a lúzer bábművész vagy maga John Malkovich? Mennyiben szimbolikus Craig bábművészete? Nem túlzás az a jelenet, amikor John Malkovich a saját elméjébe mászik bele? Mi lehet a Spike Jonze rendező szándéka ezzel a tényleg elvont, abszurd történettel, és egyáltalán: hogyan és kinek jutott eszébe ez az egész história? Mennyiben szól a film a kallódó értelmiségiekről? Mennyiben ad megoldást a film az egyén kiteljesedését célzó vágyak beteljesítésére?
Megosztás
Facebook
Twitter
Google+
LinkedIN
Email
Egypercesek
Csúcsra jár a MEK
Az előző évihez képest 30 százalékkal emelkedett a nemzeti könyvtár által üzemeltetett online felület olvasottsága
Cserepont szolgáltatást indított az FSZEK!
Még ha nem is vagyunk kint a vízből, de örömhír, hogy újra lehet könyveket kölcsönözni, hála a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár eszes megoldásának
Kürti László Balassi Bálint-emlékkardot kapott
Az irodalmi elismerés másik idei díjazottja Ross Gillett ausztrál költő, műfordító
A képíró, Szalay Lajos
„Ha két grafikus neve marad fenn a XX. századból az utókornak, az egyik én leszek, ha csak egy, akkor Szalay Lajos.”
Stephen King, a mecénás
Kifizeti a diákok által írt könyv mintegy kétmillió forintos kiadási költségét
Legolvasottabb Cikkek
Egy el nem bénázott könyv a bénázásról
Peter Wohlleben: A fák titkos élete
Cserepont szolgáltatást indított az FSZEK!
Csúcsra jár a MEK
Cikk archívum
2021 Február (19)
2021 Január (45)
2020 December (27)
2020 November (24)
2020 Október (18)
2020 Szeptember (36)
2020 Augusztus (40)
2020 Július (43)
2020 Június (40)
2020 Május (37)
2020 Április (42)
2020 Március (55)