Nomen est omen
Különleges gyűjtést kezdeményezett egy spanyol írónő, miután azzal szembesült, hogy Librosban, azaz a nevében is könyvekre utaló kisközségben nincs könyvtár.
A 114 állandó lakost számláló könyvtártalan Libros felkönyvtárosításának ötlete egy filmfesztiválon merült föl, amikor Maribel Medina írónő –, aki egyébként a Mi Pueblo Lee egyesület, illetve fesztiválnak (amit talán Olvasó Falunak, pontosabban Az Én Falum Olvas Egyesületnek lehetne fordítani) az elnöke – az X-en is feltette a kérdést, hogy miért nincs egyetlen könyvtára sem annak a falunak, aminek a nevében tisztán szerepel a könyv szó.
A felvetés nyomán az emberek a világ minden tájáról elkezdtek könyveket küldeni a településnek.
Egy éven belül több mint ötvenezer kötet érkezett a spanyol kisvárosba, így az év végén neki kell látni a könyvtárépítésnek is. A tervek szerint az új létesítmény könyvtár és szálloda lesz egyszerre, mivel a könyves település nemcsak az interneten lett népszerű, de a valóságban is.
„Már az írónő posztját követően is egyre több turista érkezett Librosba. Egyelőre azonban sajnos csak két vendégházunk van, ezek iránt viszont megnőtt az érdeklődés, ezért is kezdünk bele egy 20 szobás hotel építésébe. Nagyon szívesen fogadnánk azokat a turistákat, akik a hegyek, erdők és a folyók közelségében szeretnének pihenni és egy kis békére lelni” – magyarázta el Raúl Arana Calomarde, Libros polgármestere.
A kezdeményezésnek egyúttal furcsa következménye is lett: Libros utcáit, tereit sorban átkeresztelték, s mára mindegyik híres írók nevét viseli. A tervek szerint a közeljövőben elkészül majd egy idézetekkel dekorált „irodalmi utca” is.
Egypercesek
A színész, aki önmagát is tudja alakítani
Rendhagyó mesemaratonnal köszönti a közmédia és a Csukás Meserádió Benedek Elek születésnapját
A kortárs erdélyi magyar irodalmat támogató programot indít az RMDSZ