Betiltott szerzők, elpusztított könyvek

A Barbárság diadala címmel közös megemlékezést tartottak a Budapest Projekt Galériában; az eseménnyel az 1944-ben betiltott szerzőkre és az elpusztított könyvekre emlékeznek.

Kép forrása

A rendezvényen a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói, a Magyar Versmondók Egyesületének tagjai, ismert művészek, írók, költők, közéleti emberek olvastak fel, Gerendás Péter zsidó költők megzenésített verseit adta elő a Budapest Projekt Galériában. A felolvasás után megkoszorúzták a Magyar Sajtószabadság emléktábláját a Kossuth Lajos utca 3-as szám alatt.
Mint írták, 1944. június 16. szomorú napja volt a magyar irodalomnak és az egész európai civilizációnak. Az akkori könyvnapon, Kolosváry-Borcsa Mihály belügyi államtitkár az egykori Budafoki Papírgyárban megkezdte „a nem kívánatossá vált” magyar és külföldi szerzők műveinek megsemmisítését.
A barbárság diadala címmel megrendezett megemlékezésen mások mellett Békeffy László, Füst Milán, Gábor Andor, Kiss József, Szép Ernő, Molnár Ferenc, Nóti Károly, Bródy Sándor, Felix Salten, Stephan Zweig, Egon Ervin Kisch műveiből hangzottak el részletek.